This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
TOP

NAWAŁNICA NAD ZIELONĄ GÓRĄ

W godzinach nocnych w dniach 05-06 lipca br. nad miastem i częścią Powiatu Zielonogórskiego przeszła nawałnica z intensywnymi wiatrami i opadami deszczu połączonymi z wyładowaniami atmosferycznymi. W ciągu 1,5 godziny na 1m2 powierzchni spadło 53,5 mm wody. Skutkiem przejścia gwałtownego frontu burzowego były połamane drzewa, zalane piwnice, lokale użytkowe oraz pomieszczenia użyteczności publicznej. W miejscowości Drzonków w wyniku uderzenia pioruna zapalił się budynek gospodarczy. Do godzin porannych strażacy interweniowali ponad 100 razy usuwając powalone drzewa oraz pompując wodę z zalanych pomieszczeń i ulic. Nie odnotowano osób rannych. W dalszym ciągu napływają pojedyncze zgłoszenia mieszkańców o wyrządzonych szkodach przez wichurę.

Szczególnie trudna sytuacja związana z zalanymi pomieszczeniami była w następujących obiektach:

- szpital Powiatowy w Sulechowie,

- SOR w Zielonej Górze,

- ALDEMED w Zielonej Górze,

- filia Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze,

- Piwnica Artystyczna KAWON w Zielonej Górze,

- kilkanaście zalanych samochodów.

W działaniach na terenie miasta i Powiatu brały udział jednostki PSP z Zielonej Góry i Sulechowa oraz następujące jednostki OSP:

Gmina Zielona Góra

- OSP Stary Kisielin

- OSP Zawada

- OSP Racula

- OSP Przylep,

- OSP Sucha,

- OSP Ochla,

- OSP Jarogniewice

Gmina Nowogród Bobrzański

- OSP Nowogród Bobrzański,

- OSP Kaczenice,

- OSP Niwiska,

- OSP Urzuty,

- OSP Niwiska,

- OSP Drągowina

Gmina Czerwieńsk Odrzański

- OSP Czerwieńsk Odrzański,

- OSP Nietków,

- OSP Nietkowice,

- OSP Sycowice,

- OSP Leśniów Wielki

Gmina Sulechów

- OSP Mozów

- OSP Kije,

- OSP Brody,

- OSP Pomorsko

Gmina Świdnica

- OSP Świdnica

- OSP Koźla,

- OSP Letnica

Gmina Zabór

- OSP Zabór

Gmina Kargowa

- OSP Kargowa,

- OSP Smolno Wielkie,

- OSP Stary Jaromierz

Gmina Babimost

- OSP Babimost

- OSP Nowe Kramsko,

- OSP Stare Kramsko,

- OSP Podmokle Wielkie,

- OSP Podmokle Małe

Gmina Trzebiechów

- OSP Trzebiechów,

- OSP Ostrzyce,

- OSP Głuchów

Gmina Bojadła

- OSP Bojadła,

- OSP Klenica

Ponadto w celu usprawnienia prowadzonych działań w trybie alarmowym do siedziby Komendy oraz jednostek ratowniczo-gaśniczych ściągnięto pełen stan osobowy strażaków systemu dziennego i zmianowego Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

RG/RG

Comments are closed.