This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
TOP

Pożar budynku wielofunkcyjnego w Droszkowie

Kilkanaście godzin 57 strażaków i 17 samochodów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu zielonogórskiego gasiło pożar budynku wielofunkcyjnego w Droszkowie. Informację o pożarze dyżurny straży pożarnej otrzymał kilkadziesiąt minut po północy. Na miejsce pożaru natychmiast wyruszyły samochody z wodą oraz drabiny mechaniczne. Pierwsze działania strażaków skupiły się na poszukiwaniu osoby, która mogła przebywać wewnątrz budynku. Na szczęście osoba przebywająca w budynku zdołała wyjść na zewnątrz, została odnaleziona i przekazana pod opiekę służbą medycznym. Następnie strażacy zaczęli gasić budynek, atakując ogień od wewnątrz, z zewnątrz oraz ze stanowisk usytuowanych na drabinach mechanicznych. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał z części mieszkalnej w kierunku części dyskotekowej. Wielogodzinne działania ratowniczo-gaśnicze utrudniał skomplikowany układ budynku, wysoka temperatura, zadymienie oraz konstrukcja dachu z przekryciem blachodachówką na części dyskotekowej. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ dach budynku w części dyskotekowej, w części usługowo –mieszkalnej oraz poddasze użytkowe wraz z wyposażeniem. Cześć pomieszczeń została zalana wodą. W trakcie działań przeprowadzono ewakuację wyposażenia sklepu znajdującego się na parterze w części mieszkalnej. Prawdopodobną przyczyna pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

RG/RG

Comments are closed.